SEO Uzmanı

SEO Uzmanı

SMY tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Blog

SEO; Search Engine Optimization sözcüğünün kısaltılmış halidir ve web sitelerini Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına yönelik en uygun şekle sokma ve iyileştirme çalışmalarıdır. Seo uzmanı ise; web sitelerinde Seo çalışmaları boyunca SEO aşamalarını yöneten uzman kişidir. Piyasa ve rakip değerlendirmesi, web siteleri analiz etme,  tanıtım yapma ve Backlink alım ve zamanlaması,  raporlama gibi aşamalar SEO aşamasıdır ve seo uzmanı da bu aşamaların takibini, değerlendirmesini ve yapılması gereken stratejilerin kararını veren ve çalışmaların etkisinin tahminini yürütebilen uzman kişidir.

Seo Uzmanı Neler Yapar?

SEO uzmanı web sitelerini kolay gezilebilir ve daha çabuk bilgiye ulaşabilir hale getirerek arama motorlarında daha anlaşılır hale getirmek için gereken çalışmaları yapar ve yönetir. Ayrıca SEO uzmanı kullanıcı davranışları ile ilgili bilgileri bir arada toplayarak web sitelerinde yaptığı iyileştirme ile ziyaretçilerine benzersiz deneyim ve tecrübeler sunmayı amaçlar.

Nasıl Seo Uzmanı Olunur?

Her geçen gün,  git gide popüler hale gelen mesleklerden biri de SEO uzmanlığıdır. Arama motorları kullanıcıların deneyimlerini ölçerek geliştirdikleri her yeni algoritma ile spam yapan web sitelerini arama sonuçlarında kolayca temizliyor. Seo uzmanı olmak isteyenlerin ilk yapacağı iş arama motorlarını dikkatli takip etmektir. Özellikle  popüler olan  Google arama motoru, web sitelerinin optimizasyonunu nasıl sağlandığı konusunda pek çok yardım dokümanları yayınlayarak,  Google Webmaster, Forum, yardım merkezi, Youtube Webmaster, Webmaster yardım merkezi gibi çeşitli platformalar da cevap vermektedir. seo uzmanı olmak isteyenlerde bu platformları sık sık ziyaret ederek yeni teknik ve teknolojik bilgilere sahip olabilir, deneyim kazanabilirler.

Kitap Okuyarak SEO Uzmanı Olabilir Miyiz?

SEO uzmanlığını diğer meslekler ile kıyaslayacak olursak eğer,  daha çok kendini yenileme isteyen bir meslektir.  Bu yüzden seo uzmanı olmak isteyenlerin okuyacakları kitaplardaki bilgilerin güncellenmiş olması çok önemlidir. Birkaç yıl öncesinde SEO ile ilgili yazılan kitaptaki bilgilerin günümüzde geçerliliği yoktur. Fakat güncel bilgiler bulunduran arama mantığı ve kullanıcı beklentileri analizleri ile ilgili yazılan kitaplar bu konuda faydalı olacaktır.

SEO Uzmanlarının En çok Kullandığı Yöntemler Nelerdir?

Web sitelerinin optimizasyonunu sağlamakla sorumlu olan seo uzmanı genellikle iki farklı yöntem kullanmaktadır. Bu yöntemler ise şunlardır; -White Hat; beyaz çalışmalar, -Black Hat:  Siyah çalışmalardır. Seo uzmanı ve SEO ile ilgili merak ettikleriniz konulara http://www.sosyalmedyayoneticisi.com/iletisim adresinden ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu

Adı Soyadı(*)
Invalid Input

E-posta(*)
Lütfen eposta adresinizi yazınız.

Tel(*)
Invalid Input

Konu(*)
Invalid Input

Şehir(*)
Lütfen seçiniz.

Mesaj(*)
Invalid Input

Doğrulama kodunu yazınız.(*)
Doğrulama kodunu yazınız.
  YenileYanlış yazdınız.