Fraksiyonel Lazer Epilasyon

Fraksiyonel Lazer Epilasyon
Oylar
0.0/5 derecelendirme (0 oy)
  • Last update: 02 Mart 2015
  • Sürüm: 1.0
  • İndirenler: 237
  • Yazar: Andromed
  • Lisans: Ercan ATAY
  • Boyutu: 5.26 MB

 

Teknolojinin gelişmesiyle lazer enerjisini de bir çok uygulamada kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi de cilt yenileme, lazer enerjisiyle cilt yenileme. Lazer enerjisini de iki türlü kullanabiliyoruz. Birincisinde cildi aynı kimyasal peelingdeki gibi yüzeysel olarak soyuyoruz. Fakat burada lazeri kontrollü olarak kullanabildiğimiz için her tarafta eşit soymayı ve daha etkili bir soyma sağlıyoruz.

İkincisinde yine kullandığımız cihazın teknolojisine bağlı olarak fraksiyonel lazer dediğimiz yöntemle cildin daha derinlerine inerek cildi ısıtıyoruz lazer enerjisiyle ve cildimizin temel yapı taşları olan ve yaşla birlikte azalan kollejen sentezini arttırıyoruz. Böylece lazeri, lazerle cilt yenilemede toplam 4 ana endikasyonda toplam 4 ana uygulamada kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi yüz kırışıklıkları, ikincisinde sivilce izlerinde, üçüncüsü cilt lekeleri ve dördüncüsü de ciltte sarkma yani toparlama olarak kullanabiliyoruz.

Cutera'nın kullanıcılara sunduğu patentli YSGG dalğa boyundaki ''Pearl'' sistemi hasta zaman kaybını minimize etmektedir. YSGG teknolojisi 2790nm dalga boyu ile cihazda yaşanabilecek arıza ihtimalini en aza indirirken sonuçları ve güvenliği en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır.

Etki Mekanizması:
300 mikroçaplı mikrokolonlar dermis içerisinde ablatif etki yaparlar.
Termal koagülasyon ile hemostasia sağlar.
Lateral bölgede oluşan termal hasarları uzun dönemde kolajen stimulasyonu geliştirir.
Minimal termal (ısı) örtüşmü riskli komplikasyonları minimize eder.

 

Bir yorum yapın

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. İsterseniz aşağıdan oturum açabilirsiniz.